خانه / گفتگو با خبرگزاری ها / دوپینگ به شطرنج بازها رسید/رواج مصرف هورمون‌های‌حیوانی در بین ورزشکاران

دوپینگ به شطرنج بازها رسید/رواج مصرف هورمون‌های‌حیوانی در بین ورزشکاران

مربی و داور بین المللی بدنسازی در گفت‌وگو با تسنیم:

دوپینگ به شطرنج بازها رسید/رواج مصرف هورمون‌های‌حیوانی در بین ورزشکاران

خبرگزاری تسنیم: مربی و داور بین‌المللی بدنسازی با اشاره به اینکه دوپینگ گریبانگیر همه ورزش‌ها حتی برخی شطرنج بازها شده است، زیرا اعتقاد دارند با دوپینگ در بازی حالت تهاجمی ایجاد می‌شود، نسبت به مصرف هورمون‌های‌حیوانی در بین ورزشکاران هشدار داد.

اکبر خزایی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت عکس انسولیننننننننننننن، در خصوص عوارض مواد نیروزا اظهار داشت: ما بارها از طریق رسانه‌ها تذکرات لازم را دادیم و به عوارض این داروها از قبیل رشد سلول‌های سرطانی در افرادیکه سرطان نهفته در بدن دارند, چرب شدن و اختلال در کار کبد, مشکلات کلیوی و پروستات, عقیمی‌های موقت و گاهی طولانی مدت, آکنه و جوش‌های پوستی, بیماری‌های روانی و…. اشاره کردیم و به نظر می‌رسد اطلاع رسانی به اندازه کافی صورت نمی‌پذیرد و برنامه‌های پُربیننده با توجه به عوارض این داروها باید به این موضوع مهم توجه ویژه ای داشته باشند.

وی ادامه داد: مثلاً آقای عادل فردوسی پور در برنامه ۹۰ تقریباً به تمام موضوعات اشاره داشته است، جز پدیده شوم دوپینگ؛ که پیشنهاد می‌کنیم حتماً به این موضوع حساس بپردازد, زیرا دوپینگ گریبانگیر همه ورزش‌ها حتی برخی شطرنج بازها هم شده است، زیرا اعتقاد دارند با دوپینگ در بازی حالت  و جنگ ایجاد می‌شود.

خرایی بیان کرد: گاهی هم برخی ورزشکاران که نتایج رضایت بخشی را به‌دست نمی‌آورند به سمت مصرف هورمون‌های‌حیوانی گرایش پیدا می‌کنند که عارضه آنها خیلی بیشتر از نوع انسانی است، زیرا سازگاری آنها برای بدن و اندام‌های حیوان است و نه انسان, مثلاً مانند این است غذای بین انسان و حیوان تغییر کند در حالیکه غذایی هر کدام مشخص و مجزاست.

این پژوهشگر و نویسنده علوم ورزشی خاطرنشان کرد: قدرت و نتایجی که با مصرف داروها به‌دست می‌آید با قطع مصرف سریعاً از دست می‌رود و در این زمان عوارضی که در فوق اشاره کردیم بروز می‌کنند.

انتهای پیام/

درباره اکبر خزایی

قد :۱۸۰ وزن :۱۰۰ نویسنده مطالب پزشکی ورزشی, علوم بدنسازی , تناسب اندام ,تغذیه ,مکملها ,دارو های نیروزا و… در خبرگزاریهای رسمی و دولتی ,مربی بدنسازی و تغذیه برخی از قهرمانان آسیا و جهان تمامی رشته های ورزشی که به همین جهت از سوی رییس فدراسیون پزشکی ورزشی طی حکمی از اکبر خزایی تقدیربعمل آوردند. و دارنده : مدرک مربیگری و داوری از فدراسیون جهانی بدنسازی و تناسب اندام ifbb مدرک مربیگری و داوری از کنفدراسیون abbf {سابق}آسیا مدرک مربیگری بدنسازی از دانشگاه فیما انگلستان مدرک مربیگری تناسب اندام از دانشگاه فیما انگلستان مدرک مربیگری تناسب اندام از انجمن pfta آمریکا مدرک بین المللی آندروپومتریس {استعداد یابی ورزشی } از isak استرالیا مدرک مربیگری و داوری بدنسازی از فدراسیون وزنه برداری ایران {از ۱۴ سال قبل} ودیگر مدارک گوناگون از سایر مراکز معتبر akbarkhazaee@gmail.com Height:180 Cm Weight:100 Kg Author and research of nutrition and sports science . Certificates: Certified as international anthropometric technician from Australia. Certified as the top trainer and judge from International Federation bodybuilding . Asia Federation PFTA association the US and FIMA university England. ……. AND

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

رفتن به بالا