خانه / اخبار سایر رشته های ورزشی / پیروزی بلندقامتان ایران برابر سومین حریف آسان نیست

پیروزی بلندقامتان ایران برابر سومین حریف آسان نیست

والیبال قهرمانی مردان جهان؛

پیروزی بلندقامتان ایران برابر سومین حریف آسان نیست

تهران – ایرنا – تیم ملی والیبال ایران فردا (پنج شنبه) در سومین مسابقه خود در دور مقدماتی رقابت های قهرمانی مردان جهان به مصاف فرانسه می رود، حریفی که باید جدی گرفته شود.

به گزارش ایرنا، هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان از هشتم شهریورماه آغاز شده است و تیم ملی والیبال فرانسه یکی از حریفان ملی پوشان ایران در گروه چهارم دور مقدماتی این رقابت ها است.

تیم ملی والیبال ایران در دور مقدماتی مسابقات قهرمانی مردان جهان با تیم های ایتالیا، آمریکا، فرانسه، پرتوریکو و بلژیک در گروه چهارم همگروه است و تا کنون موفق به شکست سه بر یک ایتالیا و سه بر دو آمریکا شده است.

ملی پوشان والیبال ایران ساعت ۱۹ فردا پنج شنبه در سومین دیدار خود در دور مقدماتی این رقابت ها به مصاف فرانسه می روند.

والیبال فرانسه تا کنون در ۱۴ دوره از مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان حضور داشته است اما تنها به یک مدال برنز این رقابت ها ( سال ۲۰۰۲ آرژانتین) دست یافته است.

این تیم در سه دوره این رقابت ها (سال های ۱۹۶۲، ۱۹۹۴ و ۱۹۹۸) در رقابت های جهانی حضور نیافته است که در سالهای ۹۴ و ۹۸ در رقابت ها انتخابی نیز شرکت نکرده است.

تیم ملی والیبال فرانسه تجربه سه حضور در مسابقات والیبال المپیک را نیز دارد که بهترین مقام کسب شده این تیم در این رقابت ها، عنوان هشتمی سال ۱۹۹۸ است.

ملی پوشان والیبال فرانسه در المپیک ۲۰۰۴ آتن نهم شدند و در بازی های المپیک ۱۹۹۲ بارسلونا نیز رتبه یازدهم را به دست آوردند.

والیبال فرانسه از ۲۵ دوره لیگ جهانی والیبال تنها در شش دوره (سال های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۲، ۱۹۹۸، ۲۰۰۰ و ۲۰۰۶) به مرحله نهایی این رقابت ها راه یافته است.

بهترین عنوان کسب شده تیم ملی والیبال فرانسه در لیگ جهانی به سال ۲۰۰۶ و کسب مدال نقره و عنوان نایب قهرمانی این رقابت ها بر می گردد.

این تیم در مسابقات والیبال قهرمانی مردان قاره اروپا نیز چهار مدال نقره و دو برنز به دست آورده است که در سال های ۱۹۴۸ ایتالیا، ۱۹۸۷ بلژیک، ۲۰۰۳ آلمان و ۲۰۰۹ ترکیه رنگ مدال این تیم نقره ای و در سال های ۱۹۵۱ فرانسه و ۱۹۸۵ هلند برنزی بوده است.

تیم ملی والیبال فرانسه در لیگ جهانی سال جاری در ۱۲ تیم سطح دو حضور داشت و با صدرنشینی در گروه خود به مرحله نهایی این رقابت ها در استرالیا راه یافت.

این تیم در دیدار نهایی این سطح مغلوب استرالیا شد و با کسب مقام نایب قهرمانی این سطح از راه یابی به مرحله نهایی تیم های سطح یک که به میزبانی فلورانس ایتالیا برگزار شد، ناکام ماند.

عنوان های کسب شده از سوی تیم ملی والیبال فرانسه در ۱۷ دوره گذشته مسابقات قهرمانی مردان جهان به قرار زیر است:

۱- ۱۹۴۹: ششم

۲- ۱۹۵۲: ششم

۳- ۱۹۵۶: هفتم

۴- ۱۹۶۰: نهم

پایان

۵- ۱۹۶۲: فرانسه حضور نداشت

۶- ۱۹۶۶: هجدهم

۷- ۱۹۷۰: هفدهم

۸- ۱۹۷۴: شانزدهم

۹- ۱۹۷۸: پانزدهم

۱۰- ۱۹۸۲: شانزدهم

۱۱- ۱۹۸۶: ششم

۱۲- ۱۹۹۰: هشتم

۱۳- ۱۹۹۴: فرانسه حضور نداشت

۱۴- ۱۹۹۸: فرانسه حضور نداشت

۱۵- ۲۰۰۲: کسب عنوان سومی و مدال برنز

۱۶- ۲۰۰۶: ششم

۱۷- ۲۰۱۰: یازدهم

۱۸- ۲۰۱۴: ؟

تیم ملی والیبال فرانسه در دور مقدماتی رقابت های قهرمانی جهان تا کنون دو مسابقه برگزار کرده است که در دیدار نخست پورتوریکو را سه بر صفر شکست داد و در دومین مسابقه سه بر دو مغلوب ایتالیا شد تا با چهار امتیاز در رتبه سوم گروه ایران قرار گیرد.

تیم ملی والیبال ایران در حال حاضر با پنج امتیاز صدرنشین است و فردا پنج شنبه در سومین مسابقه خود در این رقابت ها به مصاف فرانسه می رود.

مهمترین نگرانی کارشناسان والیبال این است که ملی پوشان ایران این تیم را جدی نگیرند و بعد از دو پیروزی ارزشمند برابر ایتالیا و آمریکا مقابل فرانسه با مشکل روبرو شوند.

درباره اکبر خزایی

قد :۱۸۰ وزن :۱۰۰ نویسنده مطالب پزشکی ورزشی, علوم بدنسازی , تناسب اندام ,تغذیه ,مکملها ,دارو های نیروزا و… در خبرگزاریهای رسمی و دولتی ,مربی بدنسازی و تغذیه برخی از قهرمانان آسیا و جهان تمامی رشته های ورزشی که به همین جهت از سوی رییس فدراسیون پزشکی ورزشی طی حکمی از اکبر خزایی تقدیربعمل آوردند. و دارنده : مدرک مربیگری و داوری از فدراسیون جهانی بدنسازی و تناسب اندام ifbb مدرک مربیگری و داوری از کنفدراسیون abbf {سابق}آسیا مدرک مربیگری بدنسازی از دانشگاه فیما انگلستان مدرک مربیگری تناسب اندام از دانشگاه فیما انگلستان مدرک مربیگری تناسب اندام از انجمن pfta آمریکا مدرک بین المللی آندروپومتریس {استعداد یابی ورزشی } از isak استرالیا مدرک مربیگری و داوری بدنسازی از فدراسیون وزنه برداری ایران {از ۱۴ سال قبل} ودیگر مدارک گوناگون از سایر مراکز معتبر akbarkhazaee@gmail.com Height:180 Cm Weight:100 Kg Author and research of nutrition and sports science . Certificates: Certified as international anthropometric technician from Australia. Certified as the top trainer and judge from International Federation bodybuilding . Asia Federation PFTA association the US and FIMA university England. ……. AND

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

رفتن به بالا